Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Wystawa Biblioteki Polskiej POSK: Józef Konrad Korzeniowski. Joseph Conrad

3 stycznia - 31 marca

Wejście do budynku POSK zdobi wystawa Biblioteki Polskiej POSK w Londynie dotycząca życia i twórczości wybitnego pisarza, Józefa Konrada Korzeniowskiego, który w Wielkiej Brytanii znany jest jako Joseph Conrad.

„Konrad Korzeniowski, znany później całemu czytającemu książki światu jako Joseph Conrad, urodził się 3 grudnia 1857 roku w Berdyczowie, na dzisiejszej Ukrainie. Był synem Apollona Korzeniowskiego, poety, tłumacza i wybitnego działacza niepodległościowego. Najbardziej znaną, zwłaszcza w Polsce, powieścią jest „Lord Jim”: książka o oficerze marynarki, który opuścił powierzony sobie statek; rzecz o utraconym i odzyskanym honorze. Ukazała się w roku 1900 – i jest jednym z kluczowych dzieł światowej prozy XX wieku: kunsztownym w budowie, fascynującym przez postać głównego bohatera, który wyrasta do rozmiarów mitycznych. „Nostromo”, wielka opowieść o Costaguanie, fikcyjnej republice południowo-amerykańskiej, cieszy się reputacją czołowego dzieła angielskiej prozy i jednej z najświetniejszych powieści politycznych w tym języku. Powieściami politycznymi są także „Tajny agent”, gdzie bohaterem jest rosyjski agent, organizujący akcje terrorystyczne w Londynie, oraz „W oczach Zachodu”, z akcją w Petersburgu i Genewie, opowieść o zdradzie i szpiegostwie, o zderzeniu się okrutnej rosyjskiej autokracji z niemniej okrutną rosyjską rewolucją”. (fragment opisu z Culture.pl)

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy bogatej w zdjęcia oraz informacje dotyczące życia i twórczości pisarza.

 

Joseph Conrad (born Józef Teodor Konrad Korzeniowski ) was a Polish-born English novelist who today is most famous for Heart of Darkness, his fictionalized account of Colonial Africa.

Conrad left his native Poland in his middle teens to avoid conscription into the Russian Army. He joined the French Merchant Marine and briefly employed himself as a wartime gunrunner. He then began to work aboard British ships, learning English from his shipmates. He was made a Master Mariner, and served more than sixteen years before an event inspired him to try his hand at writing.

Details

Start:
3 stycznia
End:
31 marca
Event Category:

Organizer

Biblioteka Polska POSK w Londynie
View Organizer Website

Venue

POSK
238-246 King Street
London, London W6 0RF United Kingdom
+ Google Map
Phone
020 8741 1940
View Venue Website