Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

21.10. | The Chopin Festival – WYKŁADY

21 października, 2023 @ 5:30 pm - 6:00 pm

Festiwal Chopinowski

WYKŁADYw klubie Jazzowym

Wstęp wolny!

Professor John Rink

Professor of Musical Performance Studies in the Cambridge Faculty of Music, and Fellow and Director of Studies in Music at St John’s College.

“ How did Chopin Play “ ?

Czas: 15:30 – 16:00

 ZAREZERWUJ MIEJSCE

John Rink jest profesorem studiów muzycznych na Uniwersytecie w Cambridge oraz członkiem i dyrektorem studiów muzycznych w St John’s College w Cambridge. Jest wielokrotnie nagradzanym autorem i ekspertem w dziedzinie performatyki, muzyki XIX wieku, analizy muzycznej i muzykologii cyfrowej.
Wykład będzie zawierał żywe przykłady gry na fortepianie, odniesienia do improwizacji Chopina, jego fortepiany i charakterystyczną technikę, a także omówienie ekspresyjnych walorów jego gry uchwyconych przez bezpośrednich świadków.
——————————————-

Dr Ewa Sławińska-Dahlig

Director General of the Fryderyk Chopin Society in Poland

“  Pupils of Fryderyk Chopin “

Czas: 16:15 – 16:45

 ZAREZERWUJ MIEJSCE

EWA SŁAWIŃSKA-DAHLIG jest dyrektorem generalnym Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie – istniejącego od 1934 r. Towarzystwo koncentruje się na krzewieniu spuścizny Chopinowskiej.
Obejmuje to organizację – Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Pianistów-amatorów, cykli koncertowych w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w kościele chrztu Chopina w Brochowie oraz w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie,
To tylko niektóre z szerokiej gamy działań prowadzonych przez Towarzystwo Chopinowskie i jego sześć oddziałów terenowych w różnych częściach Polski.
Ewa uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych w 2017 roku na podstawie pracy pt. „Adolphe Gutmann w kręgu uczniów i przyjaciół Fryderyka Chopina”. Absolwent muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego w 2003 roku. Autor kilku książek (m.in. „Adolphe Gutmann. Ulubiony uczeń Chopina”, Warszawa 2013); autor kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych o Chopinie i etnomuzykologii, redaktor naczelny „Rocznika Chopinowskiego”.
——————————————–

Lady Rose Cholmondeley

President of the Chopin Society in the UK

“ Chopin in Majorca “

Czas: 17:00 – 18:00

ZAREZERWUJ MIEJSCE

Jesienią 1838 roku Fryderyk Chopin, osłabiony zdrowiem i korzyściami, jakie może mu przynieść klimat śródziemnomorski, udał się na Majorkę ze starszą o 6 lat miłością, francuską pisarką George Sand (pseudonim Amantine Dupin) i jej dwójką dzieci. Zimę 1838-39 spędził głównie w dość wygodnej trzypokojowej celi (nr 4) z prywatnym ogrodem w dawnej siedzibie kartuzów w górskiej wiosce Valldemossa. Trudno jest sporządzić kompletną i ostateczną listę utworów, które Chopin napisał na Majorce, gdyż wiele z nich zaczął jeszcze przed wyjazdem na wyspę, niektóre skomponował podczas pobytu na wyspie, inne zaczął tam, ale skończył później.

Details

Date:
21 października, 2023
Time:
5:30 pm - 6:00 pm
Event Categories:
,
Event Tags:

Venue

Jazz Cafe POSK
238-246 King Street
London, W6 0RF United Kingdom