Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

21.10. | The Chopin Festiwal: GALA KONCERT

21 października @ 6:30 pm - 9:00 pm

£20 – £30

GALA KONCERT w Teatrze POSKu

Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznego Festiwalu Chopinowskiego i wielu wrzaskach na bis, powraca ponownie do Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego POSK w Londynie, w sobotę 21 października 2023 r. z równie porywającym programem znakomitej muzyki w wykonaniu artyści światowej klasy.

Wystąpią

Mateusz Borowiak

Ceniony przez krytyków i publiczność za ‘ muzyczną głebię’ Mateusz występował w wielu prestiżowych salach koncertowych i Festiwalach – The Wigmore Hall, Sejong Art Centre w Seoul, The Merkin Hall w Nowym Yorku, Symphony Hall w Szanghaju, Międzynarodowyn Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach i Festiwalu Rubinsteina. Laureat międzynarodowych konkursów , w tym Królowej Elżbiety w Brukseli i Europejskiej Fundacji Muzycznej Yamaha. Występował z Królewską Filharmonią, Narodową Orkiestrą Belgii, Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Jego CD były przyjęte entuzjastycznie przez krytyków. Mateusz jest profesorem Akademii Muzycznej w Katowicach im. Karola Szymanowskiego, gdzie daje ‘master classes’.

Alina Bzhezhinska &  Margaret Preston (Duet na harfę i flet)

Alina jest bez wątpienia jedną z czołowych hafistek w świecie, z misją by  dźwięk harfy pokochali współcześni melomani. Alina studiowała klasyczną harfę w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przez siedem lat była profesorem rezydentem w prestiżowym konserwatorium w Szkocji. Z okazji 80 rocznicy urodzin królowej Elżbiety zagrała dla Niej w Zamku Balmoral.

Margaret ma bardzo napięty harmonogram grając z AberdeenSymfonietą, kameralnym ensemble, kwintetem Corteen5, McCAsh percussion Ensemble, w duecie z Aliną, gitarzystą Anną Churand i pianistą Jospeh Long.  Koncertowała w Rosji, Ukrainie, Norwegii, Belgii, Kanadzie i oczywiście w UK. Otrzymała wiele nagród. Margaret i Alina lubią pracować razem nad projektami, które łączą ich pasję dla muzyki i artystycznych tekstów.

Adam Palma

Adam Palma jest wyjątkowym i fenomenalnym gitarzystą cenionym przez współczesnych Mu artystów takich jak Al Di Meola, Bireli Lagrene, Janusza Olejniczaka i Leszka Możdzera. Jego album „ Adam Palma Meets Chopin” był pierwszym albumem prezentującym kompozycje Chopina na gitarze akustycznej. Jest profesorem muzyki na Uniwersytecie w Salford i Muzycznej Akademii w Gdańsku. Odznaczony brązowym medalem „Gloria Artis” za wkład w polską kulturę przez Prezydenta Polski , Andrzeja Dudę.

Jakub Kuszlik

Jest laureatem wielu muzycznych konkursów; między innymi:

4te miejsce ex aequo na 18tym Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim i nagroda Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków

2gie miejsce na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy  (2016 r.)

2gie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hilton Head, USA , marzec 2019 r.

3cie miejsce na „Top of the World” Międzynarodowym Konkursie Pianistycznycznym w Tromso, Norwegia 2019 r.

Półfinalista Beethoven Competition w Bonn (2017 r.). Koncertował, między innymi, w USA, Japonii, Wietnamie, Niemczech, Włoszech, Grecji, Norwegii, Islandii, Francji, Litwie, Kosovie, Brazylii i w Polsce. W listopadzie 2018 r. wystąpił w Lincoln Center w Nowym Yorku. W lutym 2022 r. Polskie Radio wydało Jego pierwsze album solo „ Brahms, Chopin”.

Bilety można kupić online:

 

Czas: 18:30 – 21:00

Miejsce:  Sala Teatralna

Szczegóły

Data:
21 października
Godzina:
6:30 pm - 9:00 pm
Koszt:
£20 – £30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://www.eventbrite.co.uk/e/the-chopin-festival-gala-concert-tickets-669834812957

Miejsce wydarzenia

Teatr POSK
238-246 King Street
London, W6 0RF United Kingdom
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia