Skip to content Skip to footer

W tym roku po raz pierwszy w Polskim Ośrodku Społeczno Kulturalnym odbyły się „Ferie z językiem polskim” organizowane przez Polską Szkołę Ravenscourt Park.

– Naszym głównym celem jest zapewnienie wszechstronnej edukacji oraz podtrzymywanie polskiego dziedzictwa kulturowego i językowego poza granicami naszej ukochanej Polski – mówi Daria Wilkinson, dyrektorka szkoły i organizatorka „Ferii z językiem polskim” – Dla dzieci to była doskonała zabawa, a dla nas coś znacznie większego niż tylko polonijna przygoda. Nauka języka polskiego jest dla nas niezwykle istotna. To język naszej ojczyzny, naszej kultury i tożsamości. 

Program ferii zimowych był doskonałą okazją do używania przez dzieci języka polskiego w praktyce przez zabawę, kreatywność i interakcję. Uczestnicy zajęć każdego dnia brali udział w różnorodnych zajęciach edukacyjnych, tanecznych, plastycznych i artystycznych, które pobudzają ich wyobraźnię i rozwijają umiejętności językowe.

W ramach zajęć dzieci odwiedziły Instytut Piłsudskiego, gdzie mogły uczestniczyć w wyjątkowej lekcji historii Polski. Natomiast w Bibliotece Polskiej wysłuchały opowieści, którą przeczytała im pani bibliotekarka. Na koniec wizyty uczestnicy otrzymali pamiątkowe zawieszki na drzwi z napisem: „Nie przeszkadzać w czytaniu”. Starsze dzieci uczestniczyły w zajęciach, na których omawiano oprawę książek i polonijnej pracy.

Ponieważ ferie odbywały się w czasie, kiedy Anglicy tradycyjnie obchodzą Dzień Naleśnika nie obyło się też bez słodkiego akcentu. Dzieci pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry dekorowały wcześniej przygotowane naleśniki.

Do zobaczenia następnym razem w POSKU-u!

Małgorzata Mroczkowska

Leave a Reply